7 dni wypełnionych terapią i aktywnym wypoczynkiem na łonie natury – to wspaniała przygoda dla każdego dziecka!

Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, bądź sprawiające problemy wychowawcze, często mają duże kłopoty w relacjach z rówieśnikami, są wykluczane i odpychane w środowisku szkolnym. Ich samoocena spada, a nieraz potrzebują przyjaciela.

Dzięki tygodniowemu wyjazdowi na turnus terapeutyczny, mogą zawrzeć nowe przyjaźnie, spotkają się z akceptacją i tolerancją. Poznają inne dzieci, które również mają trudności, a to w części przypadków może być dodatkowym bodźcem do pracy.

Wielotorowo prowadzona terapia w połączeniu z treningiem umiejętności społecznych, arteterapią i muzykoterapią, pozwolą na rozwój kompetencji i niwelowanie trudności.

Pomimo intensywnej terapii nie brakuje czasu na rozrywkę i aktywny odpoczynek na łonie natury. Wyjazd łączy w sobie nie tylko wartość terapeutyczną, ale także możliwość odpoczynku dla rodziców i ich dziecka. Spokojna okolica, las, jezioro i komfortowe warunki zakwaterowania pozwalają nabrać sił i zregenerować organizm. Dla osób preferujących nieco więcej ruchu jest boisko, hala sportowa i korty tenisowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *